Русский

Анатомія коллапсу. Олександр Лядов

Анатомія коллапсу. Олександр Лядов

Описание

Анатомія коллапсу

Як відбувається колапс індивідуума, бізнесу чи держави? По суті процес однаковий, якщо спостерігати його з великої висоти. Довгий час здається, що все гаразд, за винятком дивних сигналів, що змушують здивовано підняти брови, роздратовано пересмикнути плечима або зневажливо скривити рота.

undefined

Образно кажучи, в кораблі життя там і там виникають щілини, крізь які намагається просочитися всередину крижана вода. Одна щілина затикається тим, що є під рукою, під іншу ставиться відро, а до дискомфорту третьої абияк вдається звикнути. Ситуація нагадує жонглера, який поступово збільшує кількість предметів, що пурхають у нього над його головою.

Неастабільність системи зростає і ясно, що вона приречена, хоча коли саме станеться крах і що стане тригером, не вгадаєш. Суть у тому, що помалу точки вразливості перестають бути локальними, вони як би поєднують свою деструктивну міць.

Тому досвідчені підприємці параноїдально ставляться до появи, повторення, а особливо множення будь-яких аномалій. Крім того, що така пильність дозволяє бізнесу вижити, засновники також знають, що аномалія має приховану цінність, завдяки якій бізнес може зробити ривок вперед.

А у вашій компанії відбуваються якісь дивні речі?

Олександр Лядов

Illustration: Lena Revenko