Русский

Анатолий

Баталов Анатолий Григорьевич

Энергетик

Основная информация
Анатолий
 • Род деятельности

  Энергетик

 • Дата рождения

  02 января 1947

 • Дата смерти

  16 апреля 1999 (52 года)

 • Гражданство(а)
  UA flagsУкраина
Биография

Баталов Анатолий Григорьевич похоронен на Лукьяновском военном кладбище в Киеве вместе с родителями

undefined

Источник

Заступник директора Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"

Віце-президент Українського національного комітету CIGRE

Академік Академії інженерних наук України

Заслужений енергетик України

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

Народився 2 січня 1947 року в м. Полоцьк Вітебської області, Республіка Білорусь.

Трудовий шлях А.Г. Баталов розпочав у 1971 р. асистентом кафедри електричних станцій Київського політехнічного інституту.

З серпня 1974 р. Анатолій Григорович працює на Державному підприємстві "Національна енергетична компанія "Укренерго" (раніше Оперативно-диспетчерське управління Півдня, Оперативно-диспетчерське управління України, Національний диспетчерський центр України) послідовно інженером, старшим інженером служби оптимізації електричних режимів, начальником сектора поточних режимів диспетчерської служби, заступником начальника диспетчерської служби, головним диспетчером, керівником цього підприємства.

З 1997 р. по 2002 р. обіймав посаду віце-президента акціонерного комерційного банку "Правекс-банк", але згодом повернувся у велику енергетику і з лютого 2002 р. працює на посаді заступника директора Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".

А.Г. Баталов безпосередньо брав участь у розробці та реалізації заходів із забезпечення цілісності Об'єднаної енергетично ї системи України в екстремальних умовах, з інтеграції західної частини об'єднаної енергетичної системи України ("Бурштинський острів") до Європейської енергосистеми UCTE, з реаб ілітації гідроелектростанцій і засобів управління в Об'єднан ій енергосистемі України, з включення в роботу міждержавних повітряних ліній електропередачі Україна - Білорусь, з підвищення надійності видачі потужності АЕС західного регіону Об'єднаної енергосистеми України, з підвищення надійності енергозабезпечення АР Крим і Одеської області, з приведення Об'єднаної енергосистеми України до технічних вимог ENTSO-E та ін.

Результати інженерної діяльності відображені у понад 100 публікаціях та декількох навчальних посібниках.

Анатолій Григорович Баталов є членом Академії інженерних наук України, віце-президентом Українського національного комітету CIGRE, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. Йому присвоєно почесне звання "Заслужений енергетик України".

Семья, Связи

Отец - Герой Советского Союза Генерал-лейтенант Баталов Григорий Михайлович (1915 - 1988)

Мать - Баталова София Антоновна (1920 - 1995)

Фото
d4142a0e-b008-4025-a6f8-e484937b60ec.jpeg
d675ed2b-9a5f-47ca-838b-5d2f68f4952f.jpeg
54852d3a-95e2-4a82-b46d-e3c17edbe121.jpeg
Соболезнования

Пока еще нет ни одного сообщения

Соболезнования коллектива ДП «НЕК «Укренерго»

16 квітня пішов з життя Анатолій Григорович Баталов.

Тим, хто пов'язаний з електроенергетикою та Укренерго, навряд чи треба представляти цю людину.

Анатолій Баталов працював в Укренерго з 1974 р., з самого початку створення оператора національної енергосистеми - Оперативно-диспетчерського управління України.

Пройшов шлях від інженера до головного диспетчера (у найскладніші для енергосистеми роки) та директора Національного диспетчерського центру України.

Анатолій Григорович був одним з ініціаторів залучення перших міжнародних інвестицій в енергетику, впроваджував систему оперативно-диспетчерського управління SCADA в Укренерго, стояв біля витоків формування енергоринку.

Був засновником школи диспетчерів України, виховав цілу плеяду професіоналів, які сьогодні забезпечують надійну роботу ОЕС.

Анатолій Григорович був одним з тих, навколо якого формувалась енергетична еліта України.

Результати інженерної діяльності видатного енергетика відображені у понад 100 публікаціях та декількох навчальних посібниках.

Анатолій Григорович Баталов був членом Академії інженерних наук України, віце-президентом Українського національного комітету CIGRE, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, Відмінником енергетики України. Йому присвоєно почесне звання "Заслужений енергетик України".

Анатолій Григорович був надзвичайно доброю та чуйною людиною з тонким почуттям гумору, що притаманне лише мудрим людям з відкритою душею.

Колектив компанії ДП «НЕК «Укренерго» висловлює щирі співчуття рідним, близьким та колегам покійного.

Світла пам'ять!