Русский

Прем'єра опери «Катерина»  українською мовою

Прем'єра опери «Катерина» українською мовою

Основная информация
Прем'єра опери «Катерина» українською мовою
  • Дата основания

    12 февраля 1899

Описание

12 лютого 1899 року в Москві відбулася прем'єра опери «Катерина» українською мовою, написана Миколою Миколайовичем Аркасом (старшим) за однойменною поемою Т. Г. Шевченка.

 

Опера була представлена «Товариством малоросійських артистів» на чолі з Марком Кропивницьким. Автор через перенесений інсульт не зміг приїхати на прем'єру.

Згодом опера «Катерина» йшла в театрах Києва, Одеси, Мінська, Варшави, Львова, Луцька.

У Миколаєві 14 березня 1900 року актори трупи Марка Кропивницького виконали оперу в театрі Я.Я. Шеффера на батьківщині композитора.

В Україні «Катерина» під заступництвом товариства «Просвіта» не сходила зі сцени з 1900 по 1917 роки. В радянські часи опера також була популярна серед шанувальників українського театру.

undefined

1957 році Київський театр Опери та Балету залучав миколаївського краєзнавця та старшого наукового співробітника краєзнавчого музею Ф.Т. Камінського для консультацій під час підготовки до вистави.

На сьогоднішній день до 130-річчя написання опери "Катерина" Одеська кіностудія знімає художній фільм про М.М. Аркаса і його оперу під назвою "Серце під мундиром". 

Джерело: Миколаївський обласний краєзнавчий музей