Русский

Ольга

Роенко Ольга

Маркетолог

Основная информация
Ольга
  • Род деятельности

    Маркетолог

  • Образование

    КИМО

  • Место работы

    Voice of Space and Inspiration & Strategy at Royenko Agency

    UBI and Marketing Consultant

  • Гражданство(а)
    UA flagsУкраина
  • Город

    Киев

Творчество, работа

undefined

Я потроху переключаюсь з рефлексій особистого життя в Фейсбуці на професійні спостереження. 

Ці дні проводжу в Барселоні на Barcelona New Economy Week, в якості групи підтримки спікерки події і моєї дорогої партнерки по проекту Voice of Space Alissa Ban'kovska. 

Ділюсь першими враженнями про що буде економіка майбутнього. 

№1 По-перше, про вирішення проболем сучасності, зокерема – екологічних. 

Познайомилась із стартапом Arbre Team (і заодно і провела ad hoc менторінг-сесію)), які взялись вирішити проблему відновлення лісів в Європі після масштабних пожеш останніх років. Ідея в тому, що команда розробила простий і зрозумілий алгоритм вирощування дерев в домашніх умовах з подальшою висадкою на відкритих ділянках. Стартап координує свої дії (де, скількі і які дерева треба висаджувати) зі спеціальною еко-комісією при ЄС. 

За рік провели перемовини з місцевим муніципалітетом (стартап з Барселони), щоб разом із «baby box», що видається батькам кожного новонародженого каталонця, їм також видавали і іменне зернятко дерева, разом з інструкціями як його ростити і де і коли висаджувати.

Засновник стартапу Франческ, колишній фінансовий менеджер і спеціаліст з управління приватними активами, каже, що інвестицій не шукає, не зважаючи, що бажаючих достатньо – потреби нема. На питання чому він виірішив покинути високооплачувану роботу і зайнятись еко-проектом відповів: «Клімат змінився і я змінився». 

№2 По-друге, економіка майбутнього буде про сенси і існування надмети бізнесу, вищу за гроші (meaning beyond the money). 

Кейс останнього місяця, який активно обговорює бізнес-спільнота – передача знакової у всіх сенсах компанії Patagonia на благочинність. Якщо цей кейс пройшов поза вашою увагою, то засновник компанії Івон Шуїнар – рок-зірка бізнесу і ексцентричний скелелаз, що 50 років будував компанію вартістю в 3 мільярди долларів, заявив, що віддепер ВЕСЬ дохід компанії буде йти на проекти, направлені на боротьбу із змінами клімату. Це приблизно 100 мільйонів долларів на рік. 

№3 По-третє, в економіці майбутнього – цифрове серце. 

Розрив доступності і використання технологій в рамках однієї індустрії колосальний. В той час, як Об’єднані Арабські Емірати запустили перший багатоповерховий офіс міністерства економіки в мета-всесвіті з повноцінним «customers happiness service» (в тому числі з метою зекономити на утриманні нерухомості), в паралельній галактиці обговорюють як краще зберігати тепло в офісних центрах, наскільки ефективно використовувати сонячні панелі на дахах і які датчики руху обрати. 

Кому цікавий мета-світ і проривні технології рекомендую подивитись відеозапис Dubai Metaverse Assembly і уважно читати всі пости Valeriya Ionan 🙂 (https://www.youtube.com/watch?v=gTikZ_g2Y6w)

№4 По-четверте, економіка майбутнього – про спільну відповідальність. 

На сесії, присвяченій розвитку готельної нерухомості, спікери обговорювали тристоронню відповідальність країни-міста-операторів готельної нехухомості в розробці комплекстої стратегії щодо того ЯКИХ САМЕ туристів необхідно приваблювати і ЯКІ САМЕ готелі розвивати під потреби цих туристів. 

В портфоліо Royenko Agency були кілька готельних проектів на консалтинг, але раніше ми ніколи не враховували стратегіче бачення розвитку міста-регіону-країни при розробці концепції та бренд-стратегії готельного комплексу. З різних причин, але зокрема і через те, що «не думали в той бік». 

№5 По-п’яте, економіка майбутнього буде дуже заточена на wellbeing – покращення життя у всіх його можливих проявах. 

Це про фізичне і ментальне здоров’я протягом життя, про фінансову грамотність і знання і можливості накопичити на безпечну і комфортну старість. 

Взагалі, питання старіння населення і проблематика «комфортної старості» – це величезна бізнес-ніша. Іспанія на національному рівні веде активну кампанію по залученню «літніх людей», які шукають комфортне, безпечне і відносно недороге місце для своєї wellbeing-старості. Це аудиторія з високою платіжною спроможністю, яка купує-знімає нерухомість, мандрує країною, їсть в ресторанах, ходить на екскурсії і... часто лікується. 

Якщо вистачить сил, обов’язково напишу про інші спостереження – їх чимало, зокрема в питаннях урбаністики, розвитку нерухомості, просторовому дизайні – нішах бізнес-діяльності Voice of Space.

P.S. Я розумію в якому контексті ми всі живемо і що проблеми глобального потепління, безпечної старості, надмети та відмови бізнесу від доходів в 100 млн на користь боротьби зі змінами клімату нас саме зараз не сильно тривожать (так, краще б СЕО Patagonia зробив донат на ЗСУ і менше довелось би потім боротись з негативними наслідками для екології)). 

Але. Для того, щоб розуміти як залучати в Україну більше грошей, треба вивчати нові ніші, де можна заробляти в євро і реінвестувати в рідненьку, а для цього треба розуміти чим живе зараз світ.  

Буду вдячна, якщо ви дасте мені сигнал можна тут чи в приватні щодо того чи було цікаво/корисно читати? Чи на часі такі замітки? 

Фото
68ea0e4c-f94b-4aef-b3d8-25db7e618486.jpeg
a452340b-8f92-409a-845d-4a2559f1e95d.jpeg
aa1f62b2-f96a-4d2c-834a-e3b9badc754e.jpeg
34510bde-f000-4f88-8538-42aa28161635.jpeg
714fb2c3-dd31-4485-ad80-8c81c6ce9b8b.jpeg
7550ad2b-3e62-40cc-9d6e-fcb87736db9a.jpeg
Ссылки

www.royenko.agency