Бизнесмен, Инвестор
Бизнесмен, Инвестор
17 августа 1973
Киев
Основатель и управляющий партнер венчурного фонда TA Ventures
В 1990 году Виктория с отличием окончила киевскую школу № 191
1996 году - Виктория окончила факультет «международные экономические отношения и право» Киевского института народного хозяйства (сейчас КНЭУ) с красным дипломом.
Финансовый менеджмент в Венском университете экономики.
Выпускница программы Venture Capital for Executives Университета Беркли.
Отец - военный музыкант Виктор Лопатецкий
Мать - врач-логопед Лидия Лопатецкая
Супруг - банкир Сергей Леонидович Тигипко - в разводе
Старший сын - Тимофей 2002
Дочь - Анастасия 2005
Младший сын - Леонтий 2008
Інвестори багато роздумують про те, які активи мають бути у їхньому портфелі. Проте часто забувають про зважений розподіл кожної позиції. Ця помилка здатна призвести до незбалансованого та невиправдано ризикованого портфеля. Щоб їй запобігти, потрібно зробити два кроки. Розберемося, яких саме.
Перший крок — визначте розмір своїх активів залежно від їхнього «октанового» рівня.
Припустимо, у вас є однаково сильне переконання щодо біткоїну та Coca-Cola. Тому ви хочете, щоб ваш портфель був рівномірно розподілений між цими двома активами. Першою вашою думкою може стати поділ портфеля 50/50. Проте ви фокусуєтесь на двох дуже різних активах. Тому подібний підхід не дасть того поєднання, яке ви шукаєте.
Курс біткоїна схильний змінюватися набагато сильніше, ніж акції Coca-Cola. Корисний спосіб кількісно оцінити цю різницю — порівняти річну волатильність активів. У біткоїну вона становить 81%. Це приблизно вчетверо більше, ніж Coca-Cola (16%). Тобто розподіл 50/50 означає, що ви більш переконані в біткоїні. Його результати матимуть набагато більший вплив на портфель. Щоб усунути цей перекіс, потрібно менше вкладати у біткоїн та більше у Coca-Cola — приблизно 17% проти 83%.
Другий крок — оцінюйте активи, виходячи з їх диверсифікаційних переваг. Наприклад, у вас є портфель із восьми акцій. Ви хочете додати до них золото та ще одну акцію. Якщо припустите, що їх волатильність схожа, то можете піддатися спокусі зважити їх порівну та виділити близько 10% портфеля на кожну.
Проте золото принесе набагато більше переваг диверсифікації, ніж ще одна акція. Ваш портфель вже складається з цих цінних паперів. На противагу їм, золото підкоряється іншим чинникам. Наприклад, піднімається у ціні, коли економічне зростання слабке, а інфляція висока. Отже, ви можете присвятити більшу частину свого запланованого розширення портфеля золоту.
Корисний спосіб кількісно оцінити диверсифікаційні переваги активу — визначити, наскільки сильно він корелює з іншими. Ті, що рухаються синхронно один з одним, мають кореляцію 1. Активи ж, що диверсифікують один одного — мінус 1. Чим нижче кореляція активу з іншою частиною портфеля, тим корисніший він як інструмент диверсифікації.
Диверсифікувати портфоліо ангельських інвестицій значно складніше, ніж інвестиції в публічний ринок, адже поріг входу є дуже високим — ангелам потрібно вкладати десятки чи сотні тисяч доларів у один стартап, що не сприяє диверсифікації. Ціллю нашої платформи ICLUB online є зниження порогу входу в індустрію ангельських інвестицій - долучившись до платформи вже зараз, ви зможете почати інвестувати в стартапи разом з TAVentures мінімальним чеком у $10 тис.